Ovaj tjedan počinje Nepokoreni grad 2013.

14.-22.06. Karlovac
Udruga Domaći osmu godinu za redom organizira festival nezavisne kulture Nepokoreni grad. Uz festivalska događanja unutar gotovo desetodnevnih programa odvijati će se i drugi Festival uličnog kazališta za djecu KIDaj, Sajam knjiga i stripova, te velika Hand made izložba na karlovačkoj Promenadi.

Festival će 14. lipnja započinje izložbom fotografija “Nepokoreni Grad 2013″, a slijedit će niz događanja na više gradskih lokacija: koncerata, predstava i projekcija na otvorenom, do predavanja, radionica i instalacija u javnim prostorima.

Od predstava u Karlovcu će premijerno biti prikazan “Vodni rat” DB Indoša i Tanje Vrvilo i “Kud i kamo” pulskog teatra Go Go Writers. Umjetnički dio festivala upotpunit će umjetničke instalacije “Silence” autorice Tamare Lazarević i “Sve je unutra” karlovačkog autora Ranka Ajdinovića.

Filmske projekcije održavat će se ove godine na spomeniku žrtvama fašizma, a uz izbor filmova koji tematiziraju život u gradu publika će moći pogledati i izbor kratkih filmova koji tematiziraju položaj žena u modernom društvu (u suradnji s K-Zonom) te film Ekoterorista (u suradnji s udrugom Eko PAN).

Glazbeni dio ugostiti će Sonju Agatu Bišćan koja će uz klavirsku pratnju predstaviti autorske pjesme blues, soul i jazz izričaja, program elektroničke glazbe Tehnokracija 02 gdje će nastupiti Dots, Ontal i Boris Noiz, te večer hardcore punk glazbe Samo ljuto #3. Festival će tako zatvoriti Wardakhin (Vukovar), Hazarder (Zagreb/Beograd), Spartan (Slavonski Brod), Opaki jahači vatrenih riffova (Karlovac), Declaration (Zagreb) i Growing Rats (Krško). Održat će se i radionice “Predavanje i radionica: Potencijali, akteri i potrebe – artikuliranje kroz kartiranje″ i “Kad trema stisne powerpoint spašava”, javna tribina “Futurologija: javni prostor kao utopija” te predstavljanje knjige i debata “Grad postkapitalizma”.

Raspored zbivanja po danima:

petak, 14.06.

11.00 Centar za mlade na Gazi
Otvaranje izložbe Nepokoreni grad 2013

21:00 caffee bar Amadeus
klavirski koncert Sonja Agata Bišćan (blues, soul, jazz)

subota, 15.06.

09.00 Šetalište dr.Franje Tuđmana (promenada)
Hand made izložba

09.00 postavljanje instalacije Sve je unutra (Projekt: Zid koji ima svrhu)
autor: Ranko Ajdinović

10:00 Handmade izložba

10:00 Radionica crtanja i slikanja na otvorenom, voditelj: Miroslav Lončarević

16.00 Radionica pletenja košarica od špage, voditelj: Dražen Jerković

17:00 Sajam rabljenih knjiga i i stripova i otvorenje Libroteke

21:00 Caffee bar Mods, Radićeva ulica
predstava Kud i kamo – Teatar Go Go Writers (Pula)

nedjelja, 16.06.

20:30 plato iznad turbine na Korani
performans Vodni rat by DB Indoš & Tanja Vrvilo

ponedjeljak, 17.06.

11:00 Centar za mlade Na Gazi
Radionica ‘Kad trema stisne powerpoint spašava’
Voditelji: K-Zona

21.00 Šetalište dr. Franje Tuđmana (spomenik žrtvama fažizma)
projekcija filmova K-Zona

utorak, 18.06.

11:00 Centar za mlade Na Gazi
Radionica ‘Kad trema stisne powerpoint spašava’
Voditelji: K-Zona

21.00 Šetalište dr. Franje Tuđmana (spomenik žrtvama fažizma)
Projekcija kratkih filmova Nepokoreni grad 2013.

srijeda, 19.06.

11:00 Mala Scena Hrvatskog doma
Predavanje i radionica: Potencijali, akteri i potrebe – artikuliranje kroz kartiranje
voditelj: Antun Sevšek, arhitekt (Platforma 9.81)

19:00 Gradska knjižnica Ivan Goran Kovačić
Predstavljanje knjige i debata «Grad postkapitalizma»
gost: Emil Jurcan (Pulska grupa)

21.00 Šetalište dr. Franje Tuđmana (spomenik žrtvama fažizma)
projekcija filma: Ekoterorista (u suradnji s Eko PAN)

četvrtak 20.06.

19:00 Gradska knjižnica Ivan Goran Kovačić
Javna tribina Futurologija: Javni prostor kao utopija
gost: Anita Lunić

21:00 Stari grad Dubovac
Otvaranje instalacije Silence (uz projekciju eksperimentalnog filma Igora Neuhauslera “Spectros”)
autorica: Lazarević Tamara

petak, 21.06.

15:00 CZM na Gazi, Karlovac
Radionica recikliranja odjeće u modne dodatke StyleMustDie

22:00 Hrvatski dom (Mala scena)
Večer industrijske tech elektronike Tehnokracija 003
Ontal live (Subotica, Srbija), Lag (Novi Sad, Srbija), Dots (Karlovac)
Vizual: Kodin

subota, 22.06.
šetalište F. Tuđmana

10:00 Radionica crtanja i slikanja na otvorenom, voditelj: Miroslav Lončarević

21.00 Hrvatski dom (Mala scena)
glazbeni program Samo ljuto #3
Wardakhin (oldschool hardcore)(Vukovar), Spartan (rapcore)(Slavonski Brod), Opaki Jahači Vatrenih Riffova iz Pakla (brzi rocknroll)(Karlovac), Declaration (hardcore)(Zagreb), Growing Rats (oldschool hardcore)(Krško), Hazarder (stoner/doom)(Zagreb/Beograd)


Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*